On Premise

      Środowisko „on-premise” występuje w większości organizacji. Firma posiada wówczas własne serwery, na których instaluje oprogramowanie (do których nabyła licencje lub je dzierżawi). Oprogramowanie instalowane jest samodzielnie (lub z wykorzystaniem firm zewnętrznych). Czas instalacji takiego rozwiązania uzależniony jest od wymagań danej organizacji, przy czym start wdrożenia uwarunkowany jest dostępnością środowiska sprzętowego (którego zakup stanowi konkretny koszt).

Zalety rozwiązania On Premise

.

Po wdrożeniu, dostępność rozwiązania powiązana jest z działaniem pracowników IT danej organizacji lub wynajętej firmy. Podobna sytuacja występuje z utrzymaniem oprogramowania. Ponadto, właściciel sprzętu i licencji na oprogramowanie odpowiedzialny jest za to, aby zabezpieczyć dane, które są przechowywane na jego sprzęcie.

Programy Microsoft

Wśród programów oferujących oprogramowanie On Premise znajdziemy m.in. programy licencyjne Microsoft Open ( Open, Open Value i Open Value Subscribtion), które  oferują prosty, ekonomiczny sposób nabywania najnowszych technologii firmy Microsoft przez małe i średnie firmy. Na witrynie Volume Licensing Service Center (VLSC) można pobierać licencjonowane produkty, uzyskiwać dostęp do kluczy produktów oraz zarządzać swoimi umowami licencjonowania grupowego i działaniami związanymi z nabywaniem licencji – wszystko zlokalizowane w jednym miejscu.

Dodatkowo należy podkreślić iż z początkiem grudnia Microsoft wprowadził także do programu Cloud Solution Provider możliwość zakupienia licencji On Premise.

Open License
Open Value
Open Value Subscription
CSP

Szeroki wachlarz możliwości licencjonowania oprogramowania pozwala dobrać odpowiednią licencję do indywidulanych potrzeb każdego klienta.